Randevu
Al
Çağrışan Mevkii Mudanya Yolu Cad. No:74 - Bursa

Özgün Ortaokul

Özgün Ortaokul

Özgün  Koleji olarak  bugüne kadar kendini ifade eden, merak eden, araştıran, sorgulayan, sorumluluk alabilen, çözüm odaklı, insan haklarına ve farklılıklara saygılı, özgün düşünebilen, mutlu, başarılı bireyler yetiştirme yönünde hizmet verdik. Mezun ettiğimiz  yüzlerce lise öğrencimizin  başarısıyla  ve ailelerinin mutluluğuyla kıvanç duymaktayız.

 

Öğrencilerimizin elde ettiği başarılar bizi yeni kararlar almaya, yeni yatırımlara yöneltiyor. Bu kararlar doğrultusunda Özgün Okulları olarak ortaokulumuz yeni eğitim - öğretim dönemi ile birlikte  açılıyor. “Özgün Ortaokulu olarak çocuklarımız için hazırladığımız akademik planlama ile onları  ezbercilik tuzağına düşmeden, yabancı dili tam da zamanında modern tekniklerle öğrenecekleri başarılı, kendine güvenen özgün birey olma yolunda lise hayatına hazırlıyoruz.
 

 

Çocuklarımızın severek öğrenmeleri eğitim stratejimizin temelini oluşturmaktadır. Bu noktada temel felsefemiz eğlenerek öğrenmeyi öğretmektir.

 

Özgün Ortaokulu olarak başarı odaklılık misyonumuzla öğrencilerimizi ulusal-uluslararası projelere, akademik, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirerek  eleştirel düşünce ve etkin işbirliği ile dünyaya anlamlı katkılar sunmalarını sağlayarak,  her bir çocuğumuzun içindeki gerçek potansiyeli keşfedip geliştirmeyi hedefliyoruz. Ortaokul programımız ile MEB müfredatının yanı-sıra güçlü akademik kadromuz tarafından hazırlanan zenginleştirilmiş müfredatı takip ederek  ezberden uzak, düşünmeye yönelik  eğitim vermeyi hedefliyoruz. Müfredatın her alanında teknolojiyi, bilgi ve beceriyi etkin ve anlamlı kullanarak kendilerini tanıma ve hedeflerine ulaşma yolundaki farkındalıklarını keşfetmek için  tüm olanaklar Özgün Ortaokulunda hazır bulunmaktadır.