Randevu
Al
Çağrışan Mevkii Mudanya Yolu Cad. No:74 - Bursa

Özgün Lise

SENİ SANA ANLATACAĞIZ

Öğrencinin yetenekleri, akademik düzeyi, öğrenmeye karşı ilgisi, meyilleri; kısaca onun kişiliğini ve özelliklerini yansıtan tüm veriler Özgün Kolejinin deneyimli kadrosu tarafından keşfedilir.

Bu bilgilerle öğrencinin eğitim hayatında yürüyeceği emniyetli bir yol haritası çıkarılır. Bütün bu veriler öğrencinin kendi beklentileri ve düşünceleri de alınarak öğrenci ile paylaşılır. Ona kendisiyle ve yapabilecekleri ile ilgili bilgiler verilir. Öğrenci bu yolda rehberliksiz, yalnız başına, ne yapacağını bilmeden, kendi yeteneklerinden habersiz bırakılmaz.


EZBERE DEĞİL, DÜŞÜNMEYE DAYALI ÖĞRETİM TARZI

Ezbere dayalı değil, düşünmeye dayalı bir öğretim tarzıyla öğrencilerimizin eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlıyoruz. Öğrencilerimiz, sorgulayıcı bir zihniyetle donatılarak, bilgiyi derinlemesine anlama ve uygulama yetenekleri kazanıyorlar.


ÜNİVERSİTEYİ KAZANMAK İÇİN EN UYGUN ÇALIŞMA PROGRAMI

Özgün Koleji Lisesi, öğrencilerin üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanmaları için en uygun çalışma programını sunar. Nitelikli öğretmen kadromuz ve deneyimli rehberlik birimimiz, her öğrencinin potansiyelini en üst düzeyde gerçekleştirmesini ve hedeflerine ulaşmasını sağlar. Öğrencilerimiz, akademik ve sosyal olarak desteklenerek, istedikleri üniversitelere giriş yapma fırsatını elde ederler.


GELECEĞİN LİDERLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Özgün Koleji Lisesi olarak, öğrencilerimizi sadece bilgi sahibi yapmakla kalmayıp aynı zamanda etik değerlere sahip, küresel düşünen ve liderlik vasıflarına sahip bireyler olarak yetiştirmeye odaklanıyoruz. Öğrencilerimiz, lise eğitimleri boyunca kişisel ve akademik olarak gelişerek, geleceğin liderleri olmaya hazırlanıyorlar.