Bursadan Kanada'ya eğitimde köprü kurduk.

Özgün Koleji ile PCE Turkey arasında 20.08.2020 tarihinde okulumuzda açılacak Uluslararası Ofis protokolü imzalandı.
Bu protokol ile öğrencilerimiz, Dünya’nın en iyi üç eğitim ülkesinden biri kabul edilen Kanada’da aylık, dönemlik veya yıllık öğrenci değişim programlarına katılabilecek; liseden mezun olduktan sonra son sınıf değişim programlarıyla Kanada’dan ikinci diplomalarını alabilecek ya da sınavsız geçiş haklarını kullanarak lisans eğitimlerini Kanada Hükümetinin sadece kendi vatandaşlarına uyguladığı burs ve yerleştirme imkânlarıyla tamamlayabilecekler.


İmzalanan protokol 5 farklı kategoriden oluşuyor:
-Bunlardan ilki öğrencilerimizin Kanada’nın seçkin, gönüllü ailelerinin yanında konaklayabileceği aylık öğrenci değişim programı olacak.

-İkinci kategoride ise öğrencilerimiz Uluslararası Öğrenci Değişim Programı’nda dönemlik ya da tam bir eğitim-öğretim yılını kapsayacak şekilde Kanada’da eğitim alabilecek ve bu süreçte dönem kaybı yaşamayacakları şekilde ülkemize döndüklerinde karne notları bakımından denk kabul edilecek.

-Üçüncü kategoride,12. sınıf öğrencileri tam bir eğitim öğretim yılı için Kanada’yı tercih ettiklerinde Kanada’da ya da Türkiye’de lisans eğitimlerini sürdürebilecek, Kanada’da lisans eğitimi almak isterlerse Özgün Koleji farkını, eğitim almanın avantajlarını bir kez daha hissederek Kanada’nın normalde yabancı öğrencilere sağlamadığı burs ve lisans yerleştirme imkanlarından bu ülke vatandaşları gibi yararlanabilecekler.

-Dördüncü kategoride Özgün Kolejinden mezun olduktan sonra, kazandıkları lisans eğitimi hakkını dondurarak bir sene boyunca yabancı dil yetkinliğini artırmak amacıyla Kanada’ya gidebilecek ve gerekli koşulları sağlayan öğrencilerimiz Kanada devlet lisesi diplomasını alma hakkına sahip olarak Kanada’da üniversitelere sınavsız geçiş şansını elde edecek. Bu süreç sonrası isteyen öğrencilerimiz Türkiye’deki üniversitelerine dönebilecek ya da Kanada’daki lisans eğitimlerine devam edebilecekler.

-Son kategoride ise, Özgün Koleji öğrencilerine Kanada üniversitelerindeki akademisyenler tarafından öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre belirlenecek(İngilizce, Matematik, Sanat, Ekonomi, Siyaset Bilimi, Liderlik vb.) programlarda uzaktan eğitim derslerine katılarak sertifika alma imkanı yakalayacak.
Kanada üniversitelerinden alacakları bu sertifikalar ile kişesel gelişimlerini desteklemenin yanı sıra profesyonel portfolyolar da hazırlamış olacaklar.

Yapılacak tüm bu çalışmalar öğrencilerimizin geleceğine büyük katkı sağlamanın yanı sıra onlara unutamayacakları bir deneyim sunacaktır.

Fotoğraf Galerisi